21Září

1. Mgr. Radim Vetchý

142 let
starosta města, učitel

Radim Vetchý je rodák z Lanškrouna, je ženatý a ve svých 42 letech má dvě děti. Po ukončení studia na lanškrounském gymnáziu studoval Vyšší odbornou školu pedagogickou v Litomyšli. Magisterský titul získal na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze.

Od roku 1996 pracoval v Základní škole speciální Lanškroun, kterou v roce 2014, po osmnácti letech, opouštěl jako ředitel školy. Od roku 1999 působí také jako vedoucí kroužku v Domě dětí a mládeže Damián v Lanškrouně, kde vede rybářský kroužek. V době letních prázdnin se každoročně věnuje dětem na příměstských táborech, které pořádá lanškrounské rodinné centrum.

Jako starosta města se snaží naslouchat svým sousedům z Lanškrouna, zajímá se také o činnost všech spolků a organizací. Dlouhodobě usiluje o propojování lidí v oblasti školství, inicioval vznik spolupráce mezi místními firmami a školami Lanškrounska. V oblasti cestovního ruchu prosazuje rozvoj lokality lanškrounských rybníků, modernizaci infocentra. Hodně úsilí věnuje výstavbě kulturního domu, který bude na konci roku 2018 dokončen. Mezi největší úspěchy svého působení v pozici starosty města považuje Radim to, že se podařilo udržet koalici pevnou až do konce volebního období. Významným úspěchem je také hotový projekt městské polikliniky a samozřejmě téměř dokončený kulturní dům.

Radim je velice aktivní i ve svém volném čase, který se snaží trávit s rodinou. Je vášnivým rybářem, dlouhodobě pracuje ve výboru Místní organizace Českého rybářského svazu, je členem rybářské stráže, včelaří, sbírá známky, a pokud mu vyjde čas, jde se proběhnout do okolí.

Pokud v těchto volbách Radima podpoříte, rád by pokračoval v započaté práci. Chtěl by prosadit výstavbu městské polikliniky, úspěšně dokončit projekt kulturního domu i s přilehlým parkem, dále rozvíjet oblíbenou lokalitu lanškrounských rybníků a celé naše město. Pro Radima je Lanškroun srdeční záležitost.

© 2019 Lanškrounské fórum, Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.