21Září

4. Mgr. Jaromíra Staňková, DiS.

442 let
sociální pracovnice a lektorka

Jaromíra Staňková žije od svého narození v Lanškrouně. Je vdaná, má dvě děti a je jí 42 let. Vystudovala Pedagogickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci.

Jarka pracuje jako sociální pracovnice a lektorka. Pomáhá v rodinách s dětmi i dospělým osobám s poruchami autistického spektra. Jako lektorka předává nejen pracovní dovednosti, ale především své životní zkušenosti s autismem odborným pracovníkům v oblasti školství, sociální sféry, zdravotnictví a státní správy.

V uplynulém volebním období byla zastupitelkou města, předsedkyní komise pro prevenci kriminality a komise pro sociální, rodinnou a komunitní politiku. Podílela se na tvorbě komunitního plánu města Lanškrouna a na koncepci prevence kriminality města Lanškrouna 2015-2018. Se sociálními projekty v Lanškrouně má zkušenosti už od roku 1995.

Ve svém volném čase se věnuje józe, hře na kytaru a společnému cestování s rodinou po krásách naší země.

Jarka kandiduje, protože chce i nadále podporovat rozvoj sociálních a doprovodných služeb ve městě a přispět k podpoře již započatého projektu výstavby nové polikliniky. Za velmi důležité považuje také aktivní zapojení žen do politického dění. Žen, které se dlouhodobě podílejí svou činností na spoluutváření komunitního života a prostoru pro lepší žití nás všech.

© 2019 Lanškrounské fórum, Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.