Vinaora Nivo Slider
14Září

Dětská ordinace v nové poliklinice může mít už brzy svého lékaře

Dětská ordinace v nové poliklinice může mít už brzy svého lékaře

Přestože zajištění dostupné zdravotní péče je kompetencí kraje a město na něj nemá přímý vliv, vedení Lanškrouna na hledání dětského lékaře nerezignovalo a dlouhodobě se snaží dětské lékaře přilákat různými pobídkami. Dosud však byla snaha města marná, zejména z důvodu nevyhovujícího zázemí ve staré poliklinice.

Právě po dokončení polikliniky se podařilo mnohaleté úsilí zásadně posunout a v tuto chvíli můžeme říci, že město je těsně před uzavřením smlouvy s novým dětským lékařem, kterým bude MUDr. Ján Bodo, Ph.D. Starosta města Radim Vetchý k tomu říká: „To, že se podařilo najít pediatra, považuji v kontextu jejich celorepublikového nedostatku za zázrak. Jsem rád, že k tomu velkou měrou přispěla nově postavená poliklinika. Od začátku jsme doufali, že právě moderní zdravotnické zařízení by mohlo být jedním z důvodů pro to, aby nový dětský lékař přišel do Lanškrouna. To se nakonec potvrdilo a mám z toho radost. Ukazuje se, že neotálet s výstavbou bylo dobré rozhodnutí. Ať už v návaznosti na růst cen nebo právě nedostatek dětských lékařů. Jsme připraveni být novému pediatrovi maximálně nápomocni při spuštění praxe.“

V současnosti v našem městě jediná dětská lékařka MUDr. Barbora Ulmanová doplňuje: „V Lanškrouně chybí jeden pediatr od léta 2015 a dva pediatři od března 2019. V ordinaci MUDr. J. Míky pracují od podzimu 2018 lékaři z dětského oddělení Orlickoústecké nemocnice, kteří si zde plní předatestační praxi. Od října 2020 již bohužel bez dohledu pana doktora Míky, který nás náhle opustil.“

MUDr. Ján Bodo, Ph.D., který by měl být novým lanškrounským pediatrem, nyní pracuje jako zástupce primářky Dětského oddělení svitavské nemocnice. „O výběrovém řízení vypsaném Pardubickým krajem mě informoval až pan starosta Mgr. Vetchý, při našem společném telefonickém rozhovoru. Z přístupu pana starosty a města, které připravilo krásné prostory v nové moderní poliklinice a motivační balíček, je jasně vidět upřímná snaha města situaci co nejdřív vyřešit k prospěchu pacientů. Po rozhovoru s ním a po prohlídce prostorů budoucí ordinace, kde jsou velice správně připravené dvě čekárny pro infekční a neinfekční část provozu, mne myšlenka „přestupu“ do Lanškrouna již neopustila,“ říká MUDr. Bodo.

O podmínkách nástupu dětského lékaře pana Bodo bude muset rozhodnout nové zastupitelstvo, které vzejde z nadcházejících voleb. Nezbývá než zejména dětským pacientům a jejich rodičům přát, aby se podařilo dohodu uzavřít.

Zdroj: TZ města Lanškroun

© 2022 Lanškrounské fórum, Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.