Vinaora Nivo Slider
logoLanškrounské fórum bylo založeno v lednu 2013 na sociální síti Facebook studenty Matějem Brýdlem a Davidem Minaschkem. Postupem času se Lanškrounské fórum rozšiřovalo o další spolupracovníky.

Cílem Fóra je zkvalitnění života ve městě a jeho okolí. Cestou k tomuto cíli pro nás je zapojení široké veřejnosti do dění ve městě, informování občanů, upozorňování na problémy města a snaha o jejich řešení.

Zástupci Lanškrounského fóra komunikují s odborníky na transparentní hospodaření samosprávy, protikorupčními aktivisty a neziskovými organizacemi.

Lanškrounské fórum také kandidovalo v komunálních volbách v roce 2014. 21 osobností odhodlaných aktivně se podílet na rozvoji našeho města přesvědčilo občany a zvítězilo ve volbách. Spolupracovníci LF se ve většině případů aktivně podílejí na spolkové činnosti Lanškrouna bez ohledu na to, jestli se podílejí na správě města, či nikoli. Jsou mezi námi osobnosti, které se nebojí říci svůj názor a diskutovat o něm. Život v Lanškrouně nám není lhostejný. Vzhledem k různému věkovému rozložení, pracovnímu zařazení a vzájemné spolupráci mezi kandidáty můžeme nabízíme větší porozumění názorům a potřebám všech lidí žijících ve městě.
 
Lanškrounské fórum zvítězilo v komunálních volbách v roce 2014 se ziskem 22,9 % hlasů a v zastupitelstvu obsadilo šest mandátů z 21. Starostou byl zvolen Radim Vetchý, radními Pavel Resler a Marta Šilarová, zastupiteli Matěj Brýdl, Josef Fuchs a Jaromíra Staňková. Ještě výraznější vítězství zaznamenalo Lanškrounské fórum v roce 2018, kdy získalo 35,4 % hlasů a devět mandátů. Funkci starosty obhájil Radim Vetchý. Radními byli zvoleni Josef Fuchs, Pavel Resler, Jaromíra Staňková a Hynek Brýdl. V zastupitelstvu usedli také Vladislava Hanyšová, Jiří Neček, Lenka Ševčíková a Jana Rybaříková.

© 2022 Lanškrounské fórum, Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.