04Duben

Doba vyžaduje toleranci, pochopení a solidaritu

200404 radimVážení spoluobčané,
ocitli jsme se v situaci, se kterou nikdo z nás nemá zkušenosti. Je to těžká doba, která vyžaduje obrovskou míru vzájemné tolerance, pochopení a solidarity. Je to doba, která vyžaduje, abychom se uměli rychle rozhodovat a reagovat na změny.
Některé věci nedokážeme ovlivnit, některým věcem se musíme přizpůsobit a jediné, co můžeme dělat, je hledat co nejlepší řešení.

Město za pomoci dobrovolníků připravilo několik dílčích projektů. Seniorům, nemocným a lidem, kteří jsou v karanténě, jsme schopni zprostředkovat nákup toho nejpotřebnějšího. Šijeme a distribuujeme roušky, Rodinné centrum Dětský svět zajišťuje hlídání dětí lékařů, zdravotních sester, hasičů a policistů. Městská knihovna zavedla službu rozvoz knih pro seniory.


Zapojilo se mnoho lidí a dělají vše proto, aby zajistili fungování jednotlivých projektů. Snažíme se shromažďovat informace a průběžně Vám je předávat. Není to snadné. Naši rodiče a prarodiče jsou nejohroženější skupinou a zároveň jsou v dnešní době nejdál toku informací. Prosím Vás, abyste na ně mysleli. Každá mince má dvě strany. I v současné době bychom neměli zapomínat myslet pozitivně. Tím nemám na mysli situaci zlehčovat. Můžeme aktuální stav vnímat jako vzácnou zkušenost, která pravděpodobně změní naše životy. Změní náš pohled na svět jako takový i na naše okolí. Troufám si tvrdit, že nastal čas, kdy je opravdovou prioritou pro nás pro všechny zdraví. Zdraví naše a našich nejbližších.


Přes všechna nezbytná opatření nacházíme způsoby, jak spolu komunikovat a vzájemně si pomáhat.


Ze srdce děkuji všem, kteří se zapojili do dobrovolnické činnosti. Děkuji všem, kteří si zachovávají zdravý rozum a nezapomínají na vlastní morální hodnoty.


Přeji Vám pevné zdraví!
Radim Vetchý

© 2019 Lanškrounské fórum, Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.