02Listopad

Neetické jednání zastupitele a bývalého zaměstnance města

191102 drevoNa čtvrtečním jednání zastupitelstva zaznělo několik vážných důkazů o neetickém jednání Romana Bureše (Společně pro Lanškroun) vůči městu. V listopadu 2018 Roman Bureš znevýhodnil město Lanškroun a naopak upřednostnil město Štíty tím, že jako zaměstnanec města Lanškroun v pozici správce městských lesů průkazně požádal o převedení kvóty pro výkup dřeva na rok 2019 z města Lanškroun na město Štíty, zatímco pro město Lanškroun žádné kvóty nenasmlouval. Tím město Lanškroun poškodil ve výkupních cenách na rok 2019 nejen jako zaměstnanec města, ale také jako zastupitel. Této kauze se budeme samostatně věnovat později.

Starosta města Radim Vetchý (Lanškrounské fórum) s odvoláním na Zákon o obcích odmítl přistoupit k okamžitému předání slova v situaci, kdy občan Ladislav Verner začal zasahovat do řízení jednání a určoval, kdo má na jednání vystoupit a přenechával svou zákonnou možnost vystoupit na jednání zastupitelstva občanu jiné obce. K záležitosti ukončené spolupráce mezi městy Lanškroun a Štíty dostal starosta města Štíty Jiří Vogel (ODS) příležitost vyjádřit se později v bodu interpelace zastupitelů.

Pozoruhodné jednání předvedli zastupitelé Jindřich Marek (Demokratické fórum) a Jiří Kráčmar (KDU-ČSL), kteří zřejmě neunesli tíhu důkazů proti jejich opozičnímu kolegovi Romanu Burešovi (Společně pro Lanškroun) a pokusili se strhnout pozornost na sebe tím, že jednání zastupitelstva demonstrativně opustili. Jiří Hurych (Demokratické fórum) byl na jednání přítomen až do konce, ale přestože se účastnil diskuzí k dalším bodům, tak se rozhodl nehlasovat. Klademe si otázku, jak tito zastupitelé naplňují svůj mandát a vůli svých voličů, když se vyhýbají hlasování o poměrně zásadních otázkách, jako je například vklad městského majetku v řádu desítek milionů korun do vodárenské společnosti.

191102 slib

© 2019 Lanškrounské fórum, Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.