Vinaora Nivo Slider
02Září

Posouváme lanškrounské školství do 21. století!

Posouváme lanškrounské školství do 21. století!

Celkem jsme za posledních osm let na investice do škol uvolnili přes 140 milionů. Z toho velkou část pokryly, po úspěšných žádostech, dotace. Je naší prioritou, aby děti měly kvalitní zázemí pro vzdělávání. A aby se i po prázdninách do školy těšily. Podívejte se, co se podařilo a co máme v plánu dál.

 

---

Zastupitelé za LANŠKROUNSKÉ FÓRUM za poslední volební období výrazně podpořili rozvoj školství v Lanškrouně a na Lanškrounsku.
Za poslední roky proběhly dvě velké investiční akce v celkové hodnotě přes 102 mil. korun. Z této částky se podařilo získat dotaci z IROPU téměř 78 mil. korun. V ZŠ na ul. B. Smetany vznikly v podkrovní přírodovědné a jazykové učebny, rekonstrukce a nového vybavení se dočkala také učebna fyziky. Na ZŠ na ul. Dobrovského vzniklo Regionální polytechnické centrum, v kterém se nachází devět odborných učeben pro výuku přírodovědných předmětů, pracovních činností, technické výchovy a robotiky s 3D tiskem. Díky těmto projektům se výrazně zvýšila úroveň vzdělávání na těchto školách a vybudované prostory slouží i k pronajímání ostatním školám. Připravuje se také projekt půdní vestavby s výtahem na Základní škole na náměstí A. Jiráska. Zde také vznikla v částce téměř 7. mil. přírodní odborná učebna a arboretum.

V současné době se připravují projekty na sportovní hřiště u ZŠ B. Smetany a ZŠ Dobrovského. Řeší se také rekonstrukce tělocvičen u ZŠ A. Jiráska a ZŠ Dobrovského. Nezapomněli jsme ani na MŠ a ZŠ v Dolním Třešňovci, kde proběhla rekonstrukce oken, dveří a vytápění.

Díky těmto podpořeným aktivitám je školství v Lanškrouně na velice dobré úrovni a připravované projekty posunou vzdělávání o další velký kus dopředu.

Pavel Resler, Lanškrounské fórum

© 2022 Lanškrounské fórum, Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.