16Listopad

Projekt městské polikliniky získal podporu nového zastupitelstva

181004 poliklinikaPoté, co z nejrůznějších důvodů zkrachovalo několik projektů soukromých poliklinik, rozhodlo zastupitelstvo před třemi lety o rekonstrukci stávající budovy polikliniky s tím, že investorem bude město. Od 2. května 2016 je na stránkách města široké veřejnosti přístupná studie polikliniky od společnosti LT projekt, na základě které v těchto dnech společnost Obermeyer Helika dokončuje projektovou dokumentaci ke stavebnímu povolení.

Těsně před volbami přišlo Demokratické fórum (DF) s alternativním návrhem a kritikou dva a čtvrt roku známé studie. Na čtvrtečním jednání zastupitelstva několikrát zaznělo, že alternativní návrh je jen jakousi skicou, kterou by bylo potřeba dále rozpracovat. Nezodpovězenou otázkou zůstal původ čísel, která nemají žádný reálný základ a přitom naprosto „přesně“ porovnávají různé veličiny s výše uvedenou studií. Reklamní leták DF má pouze navodit dojem, jak „výhodná“ je alternativní varianta. Tvrzení cenové výhodnosti je pouze hrou na emoce a je velice snadno vyvratitelné. Zarážející a novou skutečností bylo, když lídr DF pan Marek veřejně prohlásil, že tolik prezentovaný alternativní návrh se mu také moc nelíbil a dovedl by si představit další místa na stavbu polikliniky, ale s tímto nápadem přišel jeho kamarád, který sice není ani architekt, ani projektant, ale ve svém volném čase novou polikliniku pro DF nakreslil.

Právě Demokratické fórum udělalo z dva a čtvrt roku známého dokumentu, na kterém panovala široká shoda v zastupitelstvu, před volbami zcela účelově politikum (politickou záležitost). Teď se ti stejní lidé diví, že bereme vážně svá politická rozhodnutí a zcela v souladu s naším volebním programem jsme se rozhodli v pokračování rozdělané práce uložené zastupitelstvem města v roce 2015.

Dokonalý obrat předvedl naopak pan Kráčmar (KDU-ČSL), který ještě v roce 2015 pro stávající městský projekt hlasoval, výslovně ho podporovali lidovci i ve svém volebním programu. Nyní se pan Kráčmar stal jedním z největších bojovníků za alternativní projekt DF.

Řešení nedostatečného zdravotnického zázemí nespočívá v nekonečném mluvení, ale v práci, která je po třech letech evidentní. Odmítáme se vrátit na začátek a čekat další rok či dva na tvorbu alternativního projektu, který je nyní navržen v rozporu s územním plánem a nedisponuje jediným stanoviskem dotčených orgánů od hasičů až po památkáře. Žádáme pana Marka a ostatní, aby respektovali demokratické rozhodnutí většiny a pokud možno konstruktivně přistoupili k výstavbě nové moderní polikliniky na stávajícím místě.

© 2018 Lanškrounské fórum, Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.