09Říjen

V Lanškrouně se rodí staronová koalice Lanškrounského fóra, ANO 2011 a ČSSD

191009 koaliceZástupci tří stran podepsali v úterý 9. října memorandum o budoucí koaliční spolupráci. Z memoranda plyne, že město Lanškroun povede, stejně jako v uplynulých čtyřech letech, Lanškrounské fórum společně s ANO 2011 a ČSSD. Starostou by měl být znovu Radim Vetchý.

Memorandum předchází koaliční smlouvě, která bude připravena a podepsána v následujících dnech. Zástupci stran se domluvili na tom, že v sedmičlenné radě obsadí Lanškrounské fórum pět postů, včetně uvolněného starosty. ANO 2011 náleží jedno místo radního, který bude současně neuvolněným místostarostou a ČSSD taktéž jedno místo radního, který bude vykonávat funkci uvolněného místostarosty.


K navýšení počtu místostarostů o jednoho neuvolněného se strany dohodly z důvodu očekávaných náročných investičních akcí. Kromě dokončení stavby a spuštění provozu kulturního domu je to zejména přestavba polikliniky. Budoucí vedení města chce také ve větší míře žádat o dotační prostředky na připravené nebo připravované projekty. Větší počet místostarostů je i ve většině okolních měst – například v Ústí nad Orlicí, České Třebové, Moravské Třebové nebo Letohradě. V několika obdobích byli dva místostarostové i v Lanškrouně. Věříme, že v období významných investičních akcí je tento krok opodstatněný.


Považujeme za důležité informovat veřejnost o tom, že o vytvoření koalice se snažily i některé jiné strany. Jejich cílem bylo vytvořit koalici bez účasti Lanškrounského fóra, které by skončilo v opozici. A to přesto, že nikdo od roku 1990 v Lanškrouně nezvítězil s tak drtivou převahou, jako právě nyní Lanškrounské fórum.


V následujících dnech bude připravena a podepsána koaliční smlouva. Lanškrounské fórum také osloví všechny strany, které budou mít zájem o dialog. Chceme s nimi projednat fungování a uspořádání budoucího zastupitelstva. Rádi bychom také udělali tlustou čáru za dosavadními spory a propastmi, které vznikly během volební kampaně i v období jí předcházejícím.

 

181009 koalice1

© 2018 Lanškrounské fórum, Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.