Vinaora Nivo Slider
13Listopad

Vysvětlení systému návrhů do výborů zastupitelstva

Na pondělním jednání zastupitelstva města došlo při volbě členů finančního a kontrolního výboru k situaci, které nemuseli rozumět všichni přítomní občané. Proto bychom ji rádi vysvětlili.
Lanškrounské fórum, jako vítěz voleb, minulý týden oslovilo všechny lanškrounské politické strany s tím, aby nám poslaly své návrhy na členy finančního a kontrolního výboru. Všechny politické strany nám své návrhy poslaly a zástupci Lanškrounského fóra na pondělním zastupitelstvu navrhli veškeré kandidáty do výborů předsedovi volební komise. Navrhli jsme i ty, se kterými jsme nesouhlasili. Z tohoto důvodu působilo zvláštně, že Lanškrounské fórum navrhlo na členství ve výboru někoho, koho následně ve volbě nepodpořilo.

K oslovení ostatních stran jsme se minulý týden rozhodli z toho důvodu, aby na zastupitelstvu nedocházelo ke zbytečnému zdržování nominacemi a následném porovnáváním návrhů. Na zastupitelstvu však ANO a TOP 09 své návrhy doplňovala, takže k výrazné úspoře času nedošlo.

Z kandidátů Lanškrounského fóra se o členství v kontrolním výboru ucházela Marcela Kolajová a o předsednictví finančního výboru Josef Fuchs. Ostatní kandidáti byli buď nestraničtí, nebo z jiných – i opozičních - stran.

© 2022 Lanškrounské fórum, Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.