Vinaora Nivo Slider

180701 deka
Vítěz posledních komunálních voleb v Lanškrouně – Lanškrounské fórum – podalo kandidátní listinu i pro letošní volby. Lídrem je dosavadní starosta Radim Vetchý, kterého na předních pozicích doprovází realitní makléř Josef Fuchs, učitel Pavel Resler a sociální pracovnice a lektorka Jaromíra Staňková. Všichni byli členy zastupitelstva už v uplynulých čtyřech letech.

Kandidátní listina Lanškrounského fóra je velmi rozmanitá – kandiduje za něj 9 žen a 12 mužů ve věku 24 až 73 let. Jejich cílem je pokračovat v rozvoji moderního města s bohatou historií, ležícího v krásné krajině pod Orlickými horami. Hlavní prioritou pro Lanškrounské fórum je rekonstrukce polikliniky tak, aby odpovídala současným potřebám a trendům. Občany města trápí také nedostatek bytů a stav některých, převážně krajských, silnic. Samozřejmostí by mělo být úspěšné zahájení provozu nového kulturního domu.

Od roku 2014 zástupci Lanškrounského fóra ukázali, že se Lanškroun může rozvíjet rychleji, než bylo zvykem za minulých vedení města. Pouhé čtyři roky stačily k realizaci kulturního domu – od návrhu po téměř kompletní stavbu a rekonstrukci historické vily. Město už nepřešlapuje na místě v jednání se soukromníky o stavbě polikliniky, ale učinilo rozhodnutí o výstavbě nové budovy na stávajícím místě, čímž dojde k rozšíření a zkvalitnění lékařské péče pro všechny. Několik měsíců stačilo současnému vedení radnice na to, aby zajistilo rekonstrukci krajské silnice na ulici T. G. Masaryka.

Lanškrounské fórum do voleb v roce 2014 vstupovalo jako nováček, přesto dokázalo zvítězit s 22,9 % hlasů a získalo tak šest mandátů v jednadvacetičlenném zastupitelstvu. Po úspěšných povolebních vyjednáváních má tři místa v sedmičlenné radě, včetně postu starosty, který zastává Radim Vetchý.

© 2018 Lanškrounské fórum, Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.