Vinaora Nivo Slider
08Květen

Chystá se stavba spalovny na Lanškrounsku?

130508-spalovna
Starostka Lanškrouna Stanislava Švarcová jedná pod záštitou DSO Lanškrounsko o stavbě čtvrté největší spalovny komunálního odpadu v České republice. Lobuje tím za zády občanů, zastupitelů i ostatních radních za zájmy firmy provozující asanační ústav v Žichlínku, ze kterého by měla spalovna vyrůst.
Ročně by měla spalovna spálit 60 tisíc tun komunálního odpadu. Lanškroun přitom ročně vyprodukuje pouze okolo 4 tisíc tun tohoto odpadu. Více informací o spalovně najdete zde: http://www.lanskrounsko.cz/cs/zpravodaj/35-zpravodaj/3474-dso-lanskrounsko-v-cele-se-starostkou-s-svarcovou-usiluje-o-stavbu-4-nejvetsi-spalovny-komunalniho-odpadu-v-cr.html.

Lanškrounské fórum si uvědomuje nutnost situaci s odpady řešit, ale zásadně nesouhlasí s tím, aby se tak dělo za zády občanů. Od začátku je mezi občany a vedením města potřeba vést v této věci dialog a zvolit to nejvhodnější řešení. Nedomníváme se, že Lanškroun, respektive Žichlínek je vhodný pro likvidaci odpadů z minimálně poloviny kraje. Pro tak obrovskou spalovnu je vhodnější umístění u velkého města. Lanškroun by se, podle nás, měl zajímat o takový způsob likvidace odpadů, který by byl šetrný k životnímu prostředí a dopravě a neměli bychom se snažit, aby se z Lanškrounska stalo centrum pro likvidaci odpadů z širokého okolí.

© 2022 Lanškrounské fórum, Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.