Vinaora Nivo Slider
23Květen

V Lanškrouně byla schválená nulová tolerance hazardu!

130523-automatyNa včerejším jednání zastupitelstva se podařilo schválit vyhlášku zakazující hrací přístroje (VHP,VLT i další) na území celého města. Tato vyhláška byla přijata dokonce všemi hlasy! Do této chvíle bylo v Lanškrouně ve čtyřech hernách celkem 56 hracích přístrojů. Z toho ve dvou hernách (Slavie a Koruna) byly přístroje v rozporu s vyhláškou.
Zastupitelé se rozhodli přijmout takto razantní vyhlášku poté, co ústavní soud řekl, že není rozdíl mezi VHP a VLT a provozovatelé VLT musí respektovat obecní vyhlášky. V tuto chvíli probíhá masivní omezování hracích přístrojů po celé České republice.

Vůbec poprvé byl hazard omezen v Lanškrouně v roce 2007. Po několikaletém snažení sdružení MůjLanškroun byl hazard povolen pouze ve dvou hernách na ulici 5. května. Do té doby byl hazard povolen na celém území města a v Lanškrouně byl obrovský počet hracích přístrojů. Proti tomuto omezení se bouřili zástupci hazardní mafie, kteří vyvíjeli tlak na lanškrounské zastupitele, aby vyhlášku nepřijali.
Definitivně zmizí automaty z Lanškrouna pravděpodobně za několik měsíců, kdy bude ukončeno správní řízení s provozovateli heren.

V České republice je odhadem více než 100 tisíc patologických hráčů a okolo 300 tisíc lidí, kteří jsou na počátku závislosti.

Tímto děkujeme všem lanškrounským zastupitelům za schválení zmíněné vyhlášky. V našem městě tak nebude prostor pro to, aby vznikaly nové závislosti na automatech. Zamezí se tak mnoha zbytečně zničeným životům.

© 2022 Lanškrounské fórum, Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.