21Prosinec

Lanškroun bude hospodařit s přebytkovým rozpočtem

180922 poliklinikaRozpočet na rok 2020 na středečním jednání podpořilo 13 zastupitelů z 18 přítomných. Rozpočet je schválen jako přebytkový, celkové výdaje jsou stanoveny ve výši 278,6 mil. Kč a celkové příjmy ve výši 315,1 mil. Kč. Příjmová část rozpočtu je pozitivně ovlivněna dotačními prostředky (cca 80 mil. Kč), které město očekává v příštím roce.

Mimo běžných výdajů potřebných na provoz města a jeho příspěvkových organizací, bude vyčleněno na opravy majetku a na nové investice přes 110 mil. Kč.

Občané se mohou těšit na zahájení výstavby nové polikliniky nebo na dokončení půdní vestavby na ZŠ Smetanova a přírodní učebny na ZŠ Jiráskova. Novou podobu by měly získat také ulice Palackého a Olbrachtova. Zájemci o bydlení v rodinných domech budou mít v příštím roce možnost zakoupit si některý z nově zasíťovaných pozemků. V rozpočtu je zahrnuta i částka 2 mil. Kč na výstavbu šaten u haly B. Modrého. V plánu je také rozšíření veřejného osvětlení mezi Krátkým a Dlouhým rybníkem, obnova povrchů na cestě v Dolním Třešňovci od školního statku (podmíněno dotací) nebo třeba výměna parkovacích automatů ve městě.

Částka 6 mil. Kč je vyčleněna na projektové dokumentace potřebné pro obnovu majetku a na nové investiční akce. Město má v plánu připravit projekty např. ke koupacímu biotopu, ke sportovní hale, k dopravnímu řešení u ZŠ Dobrovského, k síťování nových stavebních pozemků, k opravám dalších ulic ve městě, atd.

Opravdu se máme v příštím roce na co těšit a jsme rádi, že bude Lanškroun zase o něco krásnějším místem, kde je radost žít.

© 2019 Lanškrounské fórum, Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.