Vinaora Nivo Slider
03Srpen

Lanškrounské fórum bude kandidovat v komunálních volbách

logoV podzimních volbách do městského zastupitelstva se o vaše hlasy bude ucházet také Lanškrounské fórum.
Lanškrounské fórum vzniklo jako neformální uskupení aktivních spoluobčanů v lednu roku 2013, kdy jsme na Facebookovém profilu, později i na svých webových stránkách, začali upozorňovat na různé kauzy, o kterých, ač se Lanškrouna a jeho občanů týkaly, vedení města neinformovalo. Jednou z nejviditelnějších kauz bylo umístění dětského hřiště, kdy byla, díky naší iniciativě, občanům dána možnost rozhodování v anketě. Názor veřejnosti byl respektován vedením města Lanškrouna a dětské hřiště vyroste na konci léta v občany zvolené lokalitě.
V komunálních volbách jsme se rozhodli kandidovat proto, že chceme změnit způsob komunikace vedení města s občany a způsob, jakým je rozhodováno o zásadních krocích pro vývoj celého města. Na důležitých usneseních, která ovlivní život ve městě na několik dalších let, by měla panovat široká shoda jak mezi zastupiteli, tak zejména mezi veřejností.

Na kandidátní listině Lanškrounského fóra je 21 kandidátů:
• kteří jsou odhodláni aktivně se podílet na rozvoji našeho města,
• kteří se ve většině případů již nyní aktivně podílejí na spolkové činnosti Lanškrouna, v případě ostatních jsou zde osobnosti, které se nebojí říci svůj názor a diskutovat o něm,
• kterým není život v Lanškrouně lhostejný. Vzhledem k různému věkovému rozložení, pracovnímu zařazení a vzájemné spolupráci mezi kandidáty můžeme nabídnout voličům větší porozumění jejich názorům a potřebám.

Lídrem kandidátky je učitel a v současné době ředitel ZŠ speciální Mgr. Radim Vetchý, který je také zastupitelem města, předsedou kontrolního výboru a předsedou komise pro výchovu a vzdělávání. Dále je členem finančního výboru, aktivním členem výboru a rybářské stráže místní organizace Českého rybářského svazu. Dlouhou dobu je vedoucím rybářského kroužku při DDM Damián. Je členem svazu včelařů a zahrádkářů. Mezi jeho zájmy patří, kromě rodiny, také vytrvalostní běh a filatelie. Radim Vetchý chce, v případě zvolení, zejména podporovat aktivní občanství a větší podíl veřejnosti na rozhodování a chodu města.

Dvojkou na kandidátce je student politologie a mezinárodních vztahů na Univerzitě Karlově v Praze a šéfredaktor Lanškrounsko.cz Matěj Brýdl. Matěj chce změnit přístup k obsazování veřejných funkcí. Jen za poslední 3 roky se do vedoucích pozic zřizovaných městem dostali tři koaliční zastupitelé. Výběrová řízení by podle něj měla být zcela transparentní a vedoucí funkce by neměly sloužit jako odměna za práci v komunální politice.

Na třetím místě kandidátní listiny Lanškrounského fóra kandiduje veterinární lékařka MVDr. Marta Šilarová. Je členkou několika organizací zabývajících se ochranou přírody a zvířat. Marta se chce, v případě zvolení, zaměřit na udržování a rozšiřování zeleně ve městě. Chce se zasadit také o přátelštější přístup města k pejskařům a o lepší osvětlení a stav chodníků. Větší pozornost chce věnovat také čistotě přírody, zejména pak lesů, v okolí Lanškrouna.

Všech 21 osobností kandidujících za Lanškrounské fórum bude brzy představeno na webových stránkách www.lanskrounskeforum.cz. Bude zde zveřejněn také volební program a další informace týkající se Lanškrounského fóra.

© 2022 Lanškrounské fórum, Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.