04Červenec

Poliklinika, nejdůležitější bylo správné rozhodnutí v pravou chvíli

Poliklinika, nejdůležitější bylo správné rozhodnutí v pravou chvíli

Stavba městské polikliniky pokračuje velice úspěšně a její dokončení se rychle blíží. Zbývá už pouze necelý měsíc do chvíle, než bude zhotovitelem stavba předána městu a všem jeho občanům do užívání.

Tomuto úspěchu, v podobě předčasně dokončené stavby, předcházelo mnoho práce v období příprav projektu, ale bohužel také mnoho dohadů na jednání zastupitelstva, když se opozice mnohokrát pokoušela stavbu městské polikliniky zpochybnit, oddálit nebo dokonce zastavit. To se opozičním zastupitelům naštěstí nepodařilo a jsem za to moc rád.

Už brzy se tak budeme moci těšit z krásně fungujícího celku městské polikliniky, která bude moderním zdravotnickým zařízením poskytujícím komfort, jak pacientům, tak i lékařům a zdravotnickému personálu a bude ozdobou centra města. Oproti staré poliklinice, jenž byla dávno za hranicí své životnosti, je nová budova větší, bezbariérová a nabízí pacientům, pod jednou střechou, služby více odborností. V nové poliklinice je také pamatováno na rezervu pro dětského lékaře, kterého chceme do našeho města dlouhodobě přilákat. Je možné, že právě moderní pracoviště v nové poliklinice bude jedním z faktorů, které přilákají pediatra do Lanškrouna.

Polikliniku se nám podařilo postavit ještě za výhodných podmínek a cen na stavebním trhu. Každé odložení stavby by mělo zásadní negativní dopad na její realizaci a cenu, když v posledním roce ceny materiálů a pohonných hmot raketově rostou. Oddálení zahájení výstavby polikliniky by také zcela jistě znamenalo daleko větší navýšení rozpočtu stavby, oproti stávajícímu navýšení, které rozpočet města hravě zvládne.

Děkuji všem, kteří přispěli k tomu, že nám zde funkční a moderní poliklinika stojí a pomohli prosadit ve správný čas dobře připravený projekt.

Radim Vetchý, starosta za Lanškrounské fórum

© 2022 Lanškrounské fórum, Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.