Vinaora Nivo Slider
20Říjen

Vyhráli volby i díky Facebooku

141020-5plus2Vznikli na Fecebooku. Chtějí rekonstruovat Společenský dům nebo změnit chování radnice k lidem s jiným názorem. Před několika dny vyhráli v Lanškrouně volby.
Jedna z největších změn na Orlickoústecku čeká lanškrounskou radnici. Dosavadní starostka města Stanislava Švarcová bez nejmenší naděje končí, vítězné Lanškrounské fórum nechce s místní ODS o budoucí koalici vůbec jednat.

„Našim hlavním cílem a prioritou v následujícím volebním období je rekonstrukce Společenského domu. Preferujeme variantu, že se zachová a rekonstruuje historická vila a rekultivuje přilehlý park. Ovšem hotel a sál necháme zbořit a místo nich vystavíme plnohodnotný kulturní stánek se sálem a vším, co bude potřeba," říká Matěj Brýdl, jeden ze zakládajících členů Lanškrounského fóra.
Fórum si je vědomo toho, že přeměna Společenského domu spolkne přibližně polovinu investic města. „Proto se budeme snažit v prvé řadě hledat na rekonstrukci dotace a granty, případně investici hradit z prostředků města a nezadlužovat město,“ dodal Matěj Brýdl.
 
Fórum chce také změnit chování radnice k občanům města, městskému majetku a investicím.
„Nelíbí se nám, že radnice často převálcuje názor občanů, který se jí nelíbí. Stejně se chová k názorům opozice," říká Matěj Brýdl. „Nelíbí se nám také, že se majetek města nechává chátrat, následně se zboří a postaví nový. Třeba v případě dětských hřišť,“ vysvětluje Matěj Brýdl a dodává, že Fóru se nelíbí ani to, že někteří koaliční partneři dostávali v minulých letech za zásluhy od ODS různé posty na radnici, jako například současný tajemník, velitel městské policie, nebo ředitel ZŠ Dobrovského.

Lanškrounské fórum vzniklo vloni v lednu jako občanská iniciativa na Facebooku.
Jako jediného kandidáta na starostu města Lanškrounské fórum prosazuje devětatřicetiletého lídra Radima Vetchého.

Fórum chce také jednat s vlastníky vlakového a autobusového nádraží o kultivaci těchto míst „Když člověk přijede do Lanškrouna vlakem nebo autobusem, tak jeho prvním dojmem je, že Lanškroun je škaredé město,“ říká Matěj Brýdl.

Zdroj: týdeník 5+2

141020-5plus2a

© 2022 Lanškrounské fórum, Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.