Vinaora Nivo Slider
20Říjen

V Lanškrouně se zformovala koalice Lanškrounského fóra, ČSSD, ANO a VPM

141020-koaliceV Radě města Lanškroun usednou čtyři politické subjekty. Podle koaliční smlouvy, která byla podepsána v pondělí večer, by měl vítěz voleb, Lanškrounské fórum, obsadit křeslo starosty a dalších dvou radních. ČSSD pak post místostarosty a jednoho radního, hnutí ANO a Volba pro město po jednom radním. Celkem bude koalice v jednadvacetičlenném zastupitelstvu disponovat třinácti hlasy.
V následujícím období budou uvolněné celkem dvě funkce. Na místo starosty bude koalice navrhovat Mgr. Radima Vetchého (Lanškrounské fórum) a na místostarostu Ing. Bohumila Bernáška (ČSSD).

V nejbližší době začnou koaliční partneři pracovat na programovém prohlášení. V tom se objeví návrhy, na kterých se shodnou zástupci všech koaličních uskupení.

Mimo koalici bude ODS, která skončila v komunálních volbách na druhém místě. Předtím ODS vyhrála všechny komunální volby od roku 1994 a měla tak zcela zásadní roli na vedení města v uplynulých dvaceti letech. Přestože se vítěz voleb rozhodl koaliční spolupráci ODS nenabídnout, tak i s touto stranou chce spolupracovat v zastupitelstvu města.
Koalice bude hledat společná témata také s KDU-ČSL. V programu lidovců bylo několik návrhů, které by rozhodně neměly být opomíjeny.

Zástupci koalice věří, že spojení čtyř uskupení bude stabilní a že zástupci koalice budou následující čtyři roky pracovat ke spokojenosti všech občanů města Lanškroun.

© 2022 Lanškrounské fórum, Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.