09Červen

Naše anketa měla smysl! Hřiště bude na Teslově

140608-hristeNa začátku května zveřejnilo Lanškrounské fórum anketu, ve které měli občané možost hlasovat o tom, kde by si přáli postavit Rákosníčkovo hřiště. Naše anketa byla reakcí na postup vedení města, které nejprve rozhodlo, ve které lokalitě bude hřiště postaveno a až následně nabídlo v anketě dvě místa – buď nové hřiště na sídlišti U Papíren, nebo přestavba hřiště Za Střelnicí. Obě tato místa jsou od sebe vzdálená jen několik set metrů. Zbytek města byl naprosto opomenut.
Občané předem věděli, že výsledky naší ankety možná nebudou vyslyšeny. Přesto se však v hojném počtu hlasování zúčastnili a dali tak lanškrounské radnici i společnosti LIDL, která nové hřiště financuje, jasně najevo, kde si nové hřiště přejí. Anketa Lanškounského fóra nabízela celkem dvanáct lokalit a zúčastnilo se jí přibližně dvakrát více respondentů než ankety pořádané radnicí. Více než 35% všech hlasujících chtělo hřiště na Teslově, 20% na ulici 5. května (místo po bývalé tržnici bylo ale v průběhu ankety prodáno pro stavbu polikliniky), 12% U Papíren a 7% hlasujících si přálo přestavbu hřiště Za Střelnicí. Celkové výsledky ankety, které se zúčastnilo 383 lidí, najdete na stránkách Lanškrounského fóra.

Autoři ankety Radim Vetchý a Matěj Brýdl zaslali výsledky ankety vedoucí projektů společnosti LIDL paní Anně Těžké a starostce města Lanškroun Stanislavě Švarcové. Odpovědí od paní Těžké bylo, že ji velmi těší zájem lanškrounské veřejnosti o umístění dětského hřiště a že cílem projektu je umísťovat hřiště právě tam, kde jich je nedostatek a kde si ho přejí občané města.

Začátkem června jsme se s potěšením dozvěděli, že přání občanů bude respektováno a hřiště vyroste tam, kde si ho přejí – na Teslově. A to konkrétně mezi ulicemi Olbrachtova a Palackého.

Jsme velmi rádi, že bylo vyslyšeno přání občanů a naše anketa tak měla smysl. Hřiště by mělo být dokončeno do konce letošního léta.

© 2019 Lanškrounské fórum, Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.