Vinaora Nivo Slider
11Červen

Projektová cena za sportovní šatny je 33 milionů

140611-satnyV pondělí se v prostoru mezi zimní halou a atletickým stadionem uskutečnila prezentace a diskuze na téma sportovní šatny. K projektu se vyjádřil Lukáš Pražan i Přemysl Kokeš, který je autorem návrhu, zástupci sportovních oddílů a veřejnost.
Třípatrová budova má kromě šaten obsahovat regenerační centrum, zónu pro sportovce, sprchy a větší místnost pro rozcvičení sportovců.

Po nových šatnách volají zejména hokejisté, kterým nestačí kapacita šaten v zimní hale a také atleti, kteří na stadionu nemají šatny žádné. Naopak zástupce fotbalistů se vyjádřil tak, že místní fotbalisté další šatny nepotřebují. Ku prospěchu by byly spíše týmům z okolí.

Nejzásadnější informací z celé prezentace bylo ale to, že projektová cena není 20 milionů, které na šatny zastupitelé na začátku roku spolu s městským rozpočtem schválili, ale 33 milionů korun. O zvýšení ceny se navíc i zastupitelé dozvěděli až na pondělní prezentaci. Starostka města se přesto domnívá, že se podaří ve výběrovém řízení cenu snížit na 23 milionů. Třetinové snížení ceny ale zní, vzhledem k povaze investice, těžko uvěřitelně.

Je také již téměř jasné, že se stavba nestihne do voleb. Současné vedení města tak stavbu schválí a zadá zakázku a nové vedení na ni bude muset najít peníze a kompletně ji zajistit. Stejná snaha je i se Společenským domem, jehož budoucnost chce vedení města vyřešit během léta – buď opravit, nebo prodat a postavit nový (což současné vedení preferuje). Zastupitelům vzešlých z podzimních voleb tak zbude po nynější koalici ODS+TOP 09+KDU-ČSL, kterou navíc podporují přeběhlíci z ČSSD, dědictví v podobě rozhodnutí o stavbě šaten za 30 milionů a možná i nového kulturáku za 70 milionů korun.

© 2022 Lanškrounské fórum, Veškerá práva vyhrazena | Realizace HezkéWEBY.cz
Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.